Od učenika do gostujućih predavača – Ivana Mirkov i Stefan Tomić

7. jun 2016.

Izuzetno smo ponosni kada naše bivše učenike vidimo u ulozi gostujućih predavača.

To su časovi koji svima donesu poseban osećaj.

Budući web dizajneri slušaju o iskustvima i radovima starijih kolega, učenici-predavači imaju priliku da sagledaju svoju poziciju nekad i sad, a mi sa uživanjem pratimo priču i razmenu dobre energije.

Pre samo dve godine Ivana Mirkov i Stefan Tomić sedeli su u školskim klupama. Stefan je bio u klasi 22, u popodnevnom terminu, a Ivana je nastavu slušala u prepodnevnim časovima, sa klasom 23.

Bilo nam je jasno da su pred njima svetle karijere web dizajnera i samo smo čekali da nam predstave konkretne projekte.

Sada znamo da je Ivana dizajner i frontend developer u holandskoj firmi Geckotech BV.

Pored toga, radila je mnoge ozbiljne i zahtevne projekte, a posebno se osvrnula na www.lafargemojagradnja.rs i www.lte-vinca.rs.

Nakon godina predanog rada i usavršavanja, Web studio Mirkov koji je osnovala ima zaista sjajne reference.

Sve što je Ivana Mirkov rekla učenicima bilo je propraćeno savetima i predlozima.

Nesebično je govorila o poslovnim situacijama kroz koje prolaze web dizajneri i naglasila da svi koji se bave ovim poslom uvek treba da budu spremni na velike projekte.

Nakon Ivanine priče, slušali smo Stefana Tomića koji radi na veoma uspešnom portalu youqueen.com.

Naravno, Stefan takođe iza sebe do sada ima veliki broj projekata. Govorio je o svakoj saradnji, istakao pozitivne i negativne strane frilensinga i odgovorio na pitanja koja su učenici postavljali.

Posebno upečatljva bila je Stefanova prva rečenica kojom se obratio učenicima: “Verujte mi, ako želite da se bavite web dizajnom, nakon završene Krojačeve škole, zaista ćete se time i baviti.”

Zaključak donesite sami.