PHP programeri o očekivanjima i izazovima tokom obuke

6. maj 2016.

Iako su zauzeti učenjem i ne baš lakim zadacima, učenici klase PHP 4 poklonili su nam malo vremena za razgovor o obuci koja je u toku. Evo šta su rekli:

Mihailo Mišić:

„Ovo je potpuno novi način razmišljanja. U početku je sve bilo poznato, jer sam završio grafički dizajn, a sada je postalo zanimljivije.
Sve ovo je za mene mentalni izazov. Kroz učenje sam shvatio da mogu da napravim većinu stvari koje viđam na internetu.
Uživam dok istražujem i radim domaće zadatke i veoma sam inspirisan da se usavršavam.“

Miloš Zbiljić:

„Dugo sam čekao da ova obuka počne. Čekanje se isplatilo, jer je sve zanimljivo i izazovno.“

Nikola Jasika:

„Iako već radim kao PHP programer, došao sam ovde da nadogradim znanje. Iskreno, mislim da smo ušli u srž CMS-a. Do sada sam neke stvari radio mehanički, ali na obuci shvatam kako sve funkcioniše. Program mi se posebno dopada, jer ima mnogo praktičnih stvari koje možemo da primenimo.“

Marko Perović:

„Mogu reći da je obuka teža u odnosu na ono što sam očekivao. Sada počinje ozbiljan rad i to će definitvno biti zanimljivije.“

Bojan Kapor:

„Obuka nije jednostavna, ali ako nastavimo da radimo, sve će se isplatiti. Posle web dizajna koji sam završio u Krojačevoj školi, ovo je mnogo složenije i zahtevnije. PHP je budućnost i svako ko ima smisla za ovakav način razmišljanja, trebalo bi da se opredeli za ovu oblast.“

Marko Kapor:

„Teško je, ali i zanimljivo. Svašta sam naučio o novim tehnologijama. Mislim da ću u narednim mesecima dati sve od sebe da vežbam i bavim se PHP-om.
Želim i da pohvalim predavača. Smiren je, strpljiv i objašnjava na slikovit način.“

Marko Denić:

„Obuka jeste zahtevna, ali sam vrlo zadovoljan. Očekujem da naučim još više i da se u potpunosti posvetim PHP programiranju.“

Dragana Ristanović:

„Čini mi se da dobijamo mnogo znanja u odnosu na cenu obuke. Očekivala sam nešto manje, a do sada sam dobila mnogo više.
U potpunosti sam se pronašla u PHP-u i planiram da ostanem u ovome.“

Nenad Simić:

„Očekivao sam da mi neke stvari budu jasnije i za sada sam vrlo zadovoljan onim što sam naučio. Upravo kreće zanimljiviji deo obuke.
Planiram da unapredim poslovanje firme u kojoj radim i da poslovne standarde podignem na viši nivo.“