Povodom Dana devojčica posetile su nas učenice OŠ Radoje Domanović

23. april 2015.

Povodom Dana devojčica, koji se u svetu tradicionalno obeležava svakog poslednjeg četvrtka u aprilu, Krojačevu školu posetile su učenice OŠ Radoje Domanović, sa svojom nastavnicom informatike, Draganom Stanisavljević.

Cilj ovog programa je da devojčice osnovnih i srednjih škola dobiju više informacija o profesijama u oblastima informaciono-komunikacionih tehnologija, prirodnih nauka i inženjerstva. Učenice dobijaju priliku da posete IT kompanije i čuju nešto više o iskustvima i karijerama žena koje rade u ovim oblastima.

U Krojačevoj školi učenicama su se predstavile Ana Jovanović, direktorka i osnivač i Milena Petrović Bojković, koordinator škole.

Devojčice su čule priču o osnivanju Krojača i Krojačeve škole i o promenama koje donosi razvoj novih tehnologija.

Saznale su šta konkretno radi web dizajner, programer, kopirajter i kontent menadžer.

Posebno je bio interesantan deo kada su dobile zadatak da osmisle dizajn i funkcionalnosti sajta svoje škole.

Na taj način Ana i Milena uspele su da im približe svoja zanimanja i rad svojih kolega.

Nadamo se da su naše gošće sada podstaknute ovim iskustvom i da ćemo za nekoliko godina čuti priču o njihovim karijerama u IT oblastima.