Savladavanje izazova kroz rad za prvog klijenta

9. jun 2016.

Klasa 33 ulazi u najvažniju fazu svoje obuke.

Kroz izradu sajta za svog prvog klijenta primeniće znanje koje su stekli tokom prethodnih nedelja.

Kako pravila nalažu, njihov klijent izabran je u okviru projekta Sjaj neba weba.

Prilikom izbora klijenata trudimo se da dobro razmotrimo zahteve, potrebe i materijal koji će učenici dobiti, jer znamo da je prvo iskustvo na projektu veoma važno.

Naravno, dešava se da povremeno dođe do nedoumica ili zastoja i to je normalan proces u radu. Međutim, u takvim situacijama, predavači reaguju brzo i efikasno i rešavanje problema pretvori se u izuzetno korisnu lekciju.

Klijent klase 33 je privredno društvo Poljootkup iz Čačka koje se bavi preradom i konzerviranjem voća i povrća.

Učenici su upoznali Mariju Đokić, predstavnicu Poljootkupa, koja je na slikovit i jasan način približila delatnost i istorijat firme.

Zatim su budući web dizajneri saslušali zahteve, pogledali materijal, postavljali pitanja i izrada idejnih rešenja mogla je da počne.

Ono što za sada znamo je da je klijent dobio idejna rešenja i uskoro očekujemo odluku o konačnom izboru.

Posle toga u Krojačevoj učionici zavladaće energija timskog rada sa očekivano dobrim rezultatima.