Srpsko apiterapeutsko društvo je klijent klase XXVI, a izrada sajta je u toku

13. februar 2015.

Ovih dana polaznici klase XXVI škole web dizajna počinju da primenjuju znanje koje su stekli tokom prethodnih osam nedelja.

Njihov zadatak je da u okviru projekta Sjaj neba weba naprave web prezentaciju za Srpsko apiterapeutsko društvo.

Učenicima se predstavila dr Verica Milojković, prvi licencirani apiterapeut u Srbiji i predsednica Srpskog apiterapeutskog društva.

Prvo je učenike upoznala sa pojmom apiterapije, istorijom ove discipline i njenom zastupljenošću kod nas i u svetu.

Apiterapija je komplementarna naučna disciplina, spoj znanja zapadne i istočne medicine. To je primena pčelinjih proizvoda u preventivne i terapijske svrhe.

Dr Verica Milojković govorila je o osnivanju i radu Društva, kao i o ciljevima i članovima.

Za rad ovakvog udruženja neophodno je postojanje web sajta, jer korisno znanje apiterapeuta i njihove radove treba širiti i upoznavati ljude sa blagotovornim dejstvima pčelinjih proizvoda.

Učenici su to shvatili, saslušali su zahteve svog prvog klijenta, pogledali materijal i počeli izradu idejnih rešenja.

Sigurni smo da će se naši učenici dobro snaći u rešavanju ovog zadatka i da će klijent biti zadovoljan.