Youth Build IT program – Građanske inicijative i Krojačeva škola - za bolju budućnost

30. jun 2015.

Građanske inicijative u saradnji sa Krojačevom školom organizuju Youth Build IT program za žene između 18 i 30 godina koje žive u Novom Pazaru, Sjenici, Tutinu, Vranju, Bujanovcu ili Preševu.

Program YouthBuild razvijen je po uzoru na YouthBuild International program koji daje odlične rezultate u 15 zemalja širom sveta.

Cilj ovog Programa je osposobljavanje mladih žena da nađu ili pokrenu sopstveni posao, postanu aktivne u zajednici i doprinesu njenom razvoju.

Nastavu će realizovati Krojačeva škola u skladu sa posebno pripremljenim programom kojim su obuhvaćene sve oblasti neophodne za uspešno bavljenje web dizajnom.

Učesnice će imati priliku da nauče kako da naprave i razviju web prezentacije za javne institucije, preduzeća i neprofitne organizacije iz svojih sredina, što će im pomoći da prezentuju svoje veštine i da tako lakše pronađu zaposlenje ili da pokrenu sopstveni posao, ali i da sprovedu aktivnosti koje za cilj imaju unapređenje lokalnih zajednica.

Na kraju Programa učesnice će dobiti sertifikate koje će moći da koriste prilikom pronalaženja posla, ali i koji će svedočiti o njihovim kapacitetima da unaprede lokalnu zajednicu.

Prijave za Youth Build IT program traju do 10. jula.

Uvodni trening biće održan početkom jula, nakon čega će biti izvršen konačni odabir polaznica programa.