Vimeo slika
Dragana Faraga

WP 08, Web 31 , Online

Hello, my name is Dragana Faraga and I am graphic and web designer. Since I was a little kid, I had interests in drawing and art in its various forms. I studied Graphic Engineering and Design at Faculty of Technical Sciences in Novi Sad, Serbia.

Trenutno radim...

“For the past four years, I have been working as freelance graphic designer specialized in logo and visual identity design.
I will always consider myself as a student, since my passion towards design is constantly growing. I am always looking for new ideas and inspiration embodied in simplicity and fresh, sophisticated design.

My aim is to combine my diverse professional knowledge and experience to deliver the best possible visuals to my clients and their audiences.“

Učionica {

• Uvod u web
  • Teorija (web) dizajna
  • Fireworks
  • PhpStorm
  • CSS učionica
  • Responsive design učionica
  • Rad na ličnom sajtu
  • Uvod u PHP programiranje
  • Rad sa klijentom
  • WordPress
  • HTML učionica

Online {

• Web dizajn

Radovi

Radovi nastali tokom i posle školovanja. Uživaj u njihovom profesionalnom napretku i angažuj ih za razvoj projekata. Naša su preporuka.