Dan devojčica u ICT-u obeležila i Krojačeva škola

28. april 2011.

Obeležavajući Međunarodni Dan devojčica u ICT oblasti, devojčice iz cele Srbije su danas posetile Upravu za digitalnu agendu gde su svoja iskustva u radu prenele i predstavnice Udruženja poslovnih žena Srbije i uspešnih domaćih IT kompanija - Krojač, Infostud, AT Haus, Logo, PSTech, EurologSystem, Slovo.

Ispred Uprave za digitalnu agendu devojčice je dočekala i pozdravila Jasna Matić, inicijator da se ova manifestacija obeležava i u Srbiji.

Predstavnica Krojačeve škole devojčice je upoznala sa radom Krojača i škole, šta je web dizajn i koliko je internet važan za rad jedne kompanije.

Dan devojčica u ICT-u će biti obeležavan svake godine četvrtog četvrtka u aprilu kada su svim devojčicama otvorena i vrata Krojačeve škole, kao i svakog dana u godini.