Gde su danas Jovanka, Ivan, Nenad, Igor - lepe priče sjajnih web dizajnera

1. februar 2012.

Rezultati istraživanja koje smo nedavno sproveli pokazali su da čak 90% učenika Krojačeve škole počne da radi na projektima, zaposli se ili osnuje firmu ODMAH po završetku obuke.

Kako Krojač svakodnevno dobija upite za izradu web sajta, sa velikim zadovoljstvom potencijalnim klijentima preporučujemo nekadašnje učenike Krojačeve škole, a ovom prilikom izdvajamo i uspešne priče četvoro sjajnih web dizajnera.

JOVANKA ULJAREVIĆ
Implementacija d.o.o.
Tel: +381 (0)63 411 549
eMail: jovanka@implementacija.rs

""Nakon završene Krojačeve škole nastavila sam da unapređujem stečena znanja i veštine radeći na sve složenijim projektima. Neki od tih projekata su zahtevali timski rad prilikom izrade različitih web aplikacija. Svaki novi zadatak je za mene pravi izazov kojem se posvećujem kao da je prvi.

Zajedno sa Goranom Pajkićem u januaru 2011. godine osnovala sam preduzeće Implementacija d.o.o. Naš cilj je izrada kvalitetnih ERP i Web rešenja, koja će na najbolji način unaprediti i predstavljati poslovanje i delatnost klijenta, ostvarenje dugoročne, uspešne i prijatne saradnje uz pružanje profesionalnih usluga.

Ono što možete da ocekujete od Implementacije d.o.o. jeste preciznost, pouzdanost i maksimalno poštovanje rokova.""

IVAN NIKOLIĆ
Freelance, Ivanavi web dizajn
Tel: +381 (0)64 186 03 09
eMail: info@ivanavi.com

""Već u toku trajanja škole, slučajno sam došao do svog prvog klijenta, što mi je mnogo pomoglo da prođem kroz sve oblasti koje smo imali na nastavi. Od tog sajta prošlo je mnogo sajtova kroz moje ruke i to samo godinu dana po završetku škole. Od nedavno sam se povezao sa programerom, tako da zajedno možemo da realizujemo i najkomplikovanije sajtove uspešno.

Tajna uspeha je neprestano učenje i najvažnije je da shvatite koliko ne znate. Još ako znate i šta ne znate, onda ste na pravom putu da to i naučite. Najbitnije je da se obuka ne završava sa dobijanjem diplome. Profesori Kroječeve škole su uvek bili tu da mi pomognu i daju dobru sugestiju.

Ako kažem da godinu dana nakon kraja škole mogu samostalno za mesec dana da zaradim novca koliko košta cela obuka, onda je zaključak da je Krojačeva škola veoma POVOLJNA u odnosu na to šta se može uraditi sa stečenim znanjem.""

NENAD DINIĆ
Freelance, Mine4Design
Tel: +381 (0)64 190 49 19, 061 195 12 13
eMail: kontakt@mine4design.com

""Odmah nakon završetka Krojačeve škole krenula je odlična saradnja sa Jovankom Uljarević, bilo je tu par projekata koje smo zajedno odradili. I naravno, nastavili smo saradnju, u kontaktu smo oko mogućih novih projekata i redovno razmenjujemo iskustva.

Što se tiče mog samostalnog angažovanja, opredelio sam se za freelance, prijavio sam se na više sajtova za freelance poslove, a naravno prisutan sam i na domaćem tržištu. Pratim sve konkurse Krojača, prijavljujem se na oglase firmi i očekujem uskoro i neki samostalni projekat. Najnoviji projekat na kome sam radio je redizajn mog portfolio sajta.""

IGOR PAPOROVIĆ
Freelance, Igor Paporović
Tel: +381 (0)63 230 930
eMail: kontakt@igorpaporovic.com

""Do Krojačeve škole web dizajna došao sam preko preporuke prijatelje koji već duži niz godina ima firmu za izradu sajtova. I zaista, škola mi je pružila kompletno znanje, od praznog papira do funkcionalnog sajta na serveru.

Još tokom škole krenuo sam sa izradom sajta koji je podignut već par nedelja nakon škole. S obzirom da sam priču o web dizajnu proširio među svim svojim prijateljima, od kojih su neki već od ranije znali za Krojačevu školu, počele su da stižu i konkretne ponude. Ubrzo nakon škole uradio sam poznaniku ozbiljniju dopunu sajta novim stranicama i galerijama proizvoda i usluga njegove firme, a odmah potom krenuo sam i sa radom na novom sajtu (jednostavnija on-line prodavnica ručnih radova) od nule. U međuvremenu, počeli su da stižu i prvi zahtevi za izradu sajtova preko mog portfolio sajta.

Za sada se ću se držati preporuka svojih prijatelja i šireg kruga poznanika kao i zahteva koji dođu sa mog sajta. Sa većim iskustvom i popunjenijim porfoliom, krenuću i sa ozbiljnijim oglašavanjem putem socijalnih mreža, web galerija, foruma... Uz pozitivan razvoj poslova, vrlo je moguće i da se registrujem kao pravno lice.""