Gejmifikacija u učionicama i na eLearning platformi

17. april 2018.

Za početak, da razjasnimo šta je to gejmifikacija. Jednostavno, primena gejmerskih principa na svakodnevne aktivnosti. Takmičenje. Skupljane poena. Osvajanje bedževa. Zabava u radnom okruženju.

A zašto ovo objašnjavamo?

Zato što je Krojačeva škola prva škola u Srbiji koja je uvela gejmifikaciju u svoj program, bilo da učite u učionici ili online. Svaki učenik sada ima mogućnost da skuplja poene za svoja dostignuća (upisivanje kurseva, redovno postavljanje domaćih zadataka, ažurnost u radu), ali i za vanučioničke aktivnosti (duhovitost, prijateljstvo, nesebičnost...). Na ovaj način, pretvorili smo učenje u zabavu, a boravak u školskim uslovima je sada još prijatniji i lepši.

Pohvalićemo se i reći da je Andrea iz frontend klase prva učenica koja je osvojila bedž "Nahranila mačku", a web dizajner Marko poseduje bedž "Prvi klijent". Očekujemo dobitnika bedža "Čekam bebu" (koji nas posebno raduje), dok se ostatak trudi da zaradi možda i najvažniji - "Završio obuku". Nemanja je sakupio značajan broj bedževa i za sada vodi. Vidite da je zabavno.

A tek će biti. Čekamo početak prepodnevne web dizajn obuke 23. aprila kada ćemo svima glasno reći:

Neka igra počne!