Gostujuće predavanje Darka Mitrovića – duhovito, iskreno i korisno

7. novembar 2014.

Darko Mitrović, web i grafički dizajner, bivši učenik Krojačeve škole, a svima poznatiji kao deo voditeljskog dvojca Dare i Mare iz radio-emisije Mentalno razgibavanje, održao je gostujuće predavanje učenicima klasa XXIV i XXV.

Bilo je interesantno od samog početka časa, kada su se u isto vreme na istom mestu našli i upoznali učenici prepodnevne i popodnevne web dizajn klase.

Darko je predavanje počeo duhovito, što smo od njega i očekivali, ali je nastavak priče o klijentima, pregovorima i ugovorima, učenicima bio posebno interesantan i koristan.

Na njegovom sajtu arsenlupiga.rs učenici su mogli da vide zanimljive radove, uključujući i Arsen Lupiga majce sa stavom, kako je nazvao brend koji je pokrenuo.

Odgovarao je na pitanja i postavljao ih, pričao o konkretnim situacijama, cenama, problemima i rešenjima, navodio dobre i loše primere iz dosadašnjeg iskustva.

Naravno, neizostavan deo bila je i priča o emisiji Mentalno razgibavanje, koja je velikom broju ljudi popravljala raspoloženje svakog jutra.

Na kraju je budućim web dizajnerima dao savete, a jedan od najbitnijh bio je da ne odustaju od posla koji vole, da u životu ima uspona i padova, ali kada čovek daje sve od sebe i veruje u kvalitet i vrednost onoga što radi, uspeh je neizostavan.