Kako postati web dizajner - Samouki ili ne

21. mart 2011.

Gotovo svakodnevno se susrećemo sa pitanjem zašto bi se neko opredelio da upiše Krojačevu školu umesto da web dizajn uči samostalno koristeći tutorijale, skripte, forume, knjige...

Zar nije nemoguće učiti istoriju, geografiju, fiziku samostalno? Kod kuće, udobno ućućureni u fotelju? Psihologiju, pravo? Jeste. Pa, opet - zašto onda upisujemo škole? Zar samo zbog diplome i zvanja?

Organizovana obuka sublimira višegodišnje znanje i iskustvo koje se metodički prenosi, zahvaljujući čemu se izbegavaju sve početničke greške, prazan hod, skretanja sa puta.

Ipak, ona ne isključuje samostalno i kontinuirano učenje. Pogotovo kada je u pitanju web dizajn - jedna toliko živa i brzo rastuća oblast.

Svi se mi bavimo kuvanjem, ali su svetsku slavu i priznanja stekli samo profesionalni kuvari, oni koji su obučavani, trenirani, pripremani za taj posao.

I oni koji i dalje svakodnevno uče, probaju nešto novo, upuštaju se u nove izazove.

Slično je i sa web dizajnom. Svi mi možemo na ovaj ili onaj način biti web dizajneri.

Pitanje je kako postati DOBAR? ;)