Krojači za 40 najboljih mladih informatičara - Prednosti HTML 5

4. maj 2011.

U okviru IT seminara „IT OpenDays 2011"" izabrano je 40 najboljih učenika u Srbiji u oblasti informacionih tehnologija. Oni će imati priliku da učestvuju na seminaru koji će biti održan od 13. do 16. maja 2011. godine, u prostorijama Računarskog fakulteta, u Beogradu, pod sloganom „Unlock Your potential..."".

Seminar je namenjen talentovanim učenicima osnovnih (oglednih) i srednjih stručnih škola i gimnazija iz Republike Srbije čija interesovanja prevazilaze okvire redovnog školskog programa.

Podsećamo da će u subotu, 14. maja, od 14.15 č, predavanje o HTML5 održati Svetomir Jovanović i Radoš Tošković iz Krojača i upoznati mlade i talentovane učesnike seminara sa prednostima i svojstvima ovog jezika koji će polaznici Krojačeve škole učiti od septembra.

Organizacija: Tehnička škola „Nikola Tesla"", Šid i Računarski fakultet, Beograd
Podrška: Ministarstvo kulture, informisanja i informacionog društva, Opština Stari grad (Beograd), Kancelarija za mlade grada Beograda, Opština Šid, Kancelarija za mlade opštine Šid i Društvo matematičara Srbije.

Učešće na seminaru potvrdile su kompanije Microsoft, Oracle, Cisco, MikroElektronika, Božić i sinovi, Belit, Telenor, Krojač, Intranea, Info IT Group, Coming, itd. Pored toga, učesnici seminara biće u prilici da razmene svoja iskustva i sa stručnjacima iz Srbije, koji su nedavno dobili posao u kompaniji Facebook, u Americi.

Sve informacije, kao i spisak učesnika, dostupne su na zvaničnom sajtu seminara www.itopendays.com.