Krojači za Letnju školu preduzetništva

1. avgust 2011.

Radoš Tošković, predavač i web dizajner iz Krojačeve škole, održao je predavanje o web dizajnu i internetu deci koja pohađaju Letnju školu preduzetništva i kreativnog mišljenja u Sirogojnu.

Učenike je zanimalo kako se postaje web dizajner i šta je web dizajn, kako izgleda rad u web dizajn firmi i šta će biti sa internetom i web dizajnom za nekoliko godina.

Univerzitetski savez za ekologiju i tehnologiju, uz pomoć Kluba privrednih novinara, okupio je u Sirogojnu tridesetoro odličnih đaka osnovnih i srednjih škola iz Zlatiborskog okruga u petodnevnu Letnju školu dečjeg preduzetništva i kreativnog mišljenja.

Škola se održava pod sloganom ""Pokažimo svima šta Srbija ima"" i pod pokroviteljstvom Ministarstva prosvete i čajetinske opštine.

Njih tridesetak, bez razmišljanja su razbibrigu letnjeg raspusta, ponovo na kratko, zamenili školskom klupom, razmenjujući stavove sa iskusnim profesionalcima, bankarima, novinarima, web dizajnerima.

Izvor: RTS