O fotografiji, prirodi i inspiraciji - Ivan Strahinić za učenike klase 30

18. decembar 2015.

Još jedno gostujuće predavanje koje je ostavilo odličan utisak, korisne informacije i otvorilo nova interesovanja.

Ivan Strahinić, jedan od naših najznačajnijih fotografa, kaže da je sa zadovoljstvom proveo dva časa sa budućim web dizajnerima Krojačeve škole.

Druženje su počeli i završili fotografijom, a teme i razgovor tekli su sasvim spontano, sa puno pitanja i zaključaka.

Priča o putovanjima i pronalaženju inspiracije za fotografisanje prirode ostavila je takav utisak na sve slušaoce ovog predavanja pa neki kažu da su odmah poželeli da stave ranac na leđa i krenu na put.

Ivan nije želeo da fotografiše na času, iako je poneo dobar deo svoje opreme, već je to prepustio učenicima. Svako je imao priliku da na svoj način uhvati trenutak druženja i uskladi najbitnije elemente kvalitetne fotografije.

Cilj našeg gostujućeg predavača bio je da pokaže učenicima da svako može biti dobar fotograf ako otkrije ono što ga inspiriše i ako u trenutku stvaranja fotografije drži sutaciju u svojim rukama.

S obzirom na to da je za web dizajnere važno da znaju tajne kvalitetne fotografije, Ivan je predložio da svi učenici klase 30 u narednih nekoliko dana naprave svoj foto-album koji će on pogledati i prokomentarisati.

Zadatak je pihvaćen i urađen sa zadovoljstvom, jer naši učenici shvataju da je savet Ivana Strahinića prava privilegija koju treba ceniti i upamtiti.