Od školske klupe do radnog mesta put je dug, ali vredan truda

15. mart 2017.

Pre nego što dobiju sertifikate i proslave zasluženi uspeh, full-stack developeri imaju još zadataka, obnavljanje pređenog gradiva i završni test.

Pored svega, sada su obuzeti i pitanjem: Šta dalje?

Svesni su da su naučili dosta toga, ali bi im od izuzetnog značaja bilo i da upoznaju nekoga ko radi sličan posao, ko je prešao taj put od intervjua do radnog mesta.

Zato smo pozvali goste, u društvu se lakše dođe do nekih odgovora.

Posetio nas je Nenad Ignjatović, učenik naše dvadeset i pete klase web dizajna, koji je nakon završene obuke nastavio da uči, ali i da sarađuje sa klijentima pa je na taj način sebi obezbedio traženo radno iskustvo.

Nenad sada radi u kompaniji Deploy koja je u oblasti web razvoja nadaleko poznata i cenjena.

Zamolili smo ga da našim JavaScript developerima posveti malo vremena i ispriča im kako funkcioniše jedna dobro organizovana IT firma, kakav je odnos zaposlenih, šta je važno da početnici znaju...

Naravno, pre toga, najvažniji deo gostujućeg predavanja bila je priča o samom intervjuu za posao. Priprema radne biografije, informisanje o kompaniji i radnom mestu, razgovor i reakcije, znanje i želja za učenjem.

Sve je važno. Dobar posao zahteva kvalitetno znanje, snalažljivost, odlučnost, spremnost na usavršavanje, timski rad, prihvatanje novih navika u poslu.

Možda zvuči komplikovano i teško, ali nije strašno kada čovek sebi zacrta cilj, kada jasno shvati šta želi i koliko može da pruži. Nenad je u tome uspeo. Sada je zadovoljan, ali i spreman da uči dalje i postigne više u karijeri. Ne sumnjamo da će biti baš tako.