PDP Convention - Krojači o budućnosti weba

23. maj 2011.

Kakva je budućnost weba i da li svet postaje ploča? Kakva su predviđanja, nade, želje korisnika? Hoće li web ostati ovakav kakav nam je danas poznat?

U četvrtak 26. maja posetiocima 4. PDP Convention-a o budućnosti weba će govoriti Svetomir Jovanović i Radoš Tošković iz Krojača. Početak je u 16.30, a predavanje će biti održano u amfiteatru 1 „Nikola Tesla"" Fakulteta tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu.

""Budućnost weba - Svet je ploča!""
Svetomir Jovanović, Radoš Tošković
Četvrtak, 26. maj 2011.
Početak u 16.30
Fakultet tehničkih nauka, Novi Sad

Šta je PDP Convention?

PDP Convention je međunarodni studentski kongres grafičkih tehnoligija, koji je uz veliku želju i entuzijazam osnovan od strane grupe studenata sa Fakulteta tehničkih nauka, departmana za Grafičko inženjerstvo i dizajn, na Univerzitetu u Novom Sadu 2007. godine.

Osnovni cilj PDP convention-a jeste da poveže i umreži studente, kao i da studenti i stručnjaci razmenjuju znanja u sledećim oblastima: štampa, dizajn, fotografija, web i strip.

PDP convention je od studentske inicijative prerastao u brend, koji se kako u regionu tako i u zemljama Evropske unije, prepoznaje kao razvojna platforma studenata i njihovih kreativinih i inovativnih inicijativa.

Kongres grafičkih tehnologija u osnovi čine konkursi, izložbe, instalacije i postavke, kao i predavanja stručnih lica iz oblasti kojima je kongres posvećen.

Posetite: www.pdpconvention.com

KO JE SVETOMIR JOVANOVIĆ?

Osnivač i direktor Krojača. Autor više od 250 internet projekata. Dobitnik 7 nagrada i priznanja iz oblasti web dizajna. Osnivač i predavač u Krojačevoj školi web dizajna. Predavač na brojnim konferencijama i seminarima.
Perfekcionista, poznat kao onaj koji vidi dalje.

KO JE RADOŠ TOŠKOVIĆ?

Web developer iz Krojača i predavač u Krojačevoj školi. Stručan i temeljan, inovativan i posvećen. Za sebe bi rekao da je koder, ali oni koji ga poznaju kažu da je i više od toga - sjajan dizajner, talentovan grafičar, nenadmašan predavač.
Kreativan, poznat kao čovek sa idejom.