Podrška mladim ženama iz multietničkih i nerazvijenih područja

1. septembar 2015.

Trideset mladih žena iz multietničkih i nerazvijenih područja u Srbiji (Sandžak i jug Srbije) trenutno pohađa nastavu iz oblasti web dizajna, u okviru projekta Youth Build IT.

Nastavu realizuje Krojačeva škola u skladu sa posebno pripremljenim programom kojim su obuhvaćene sve oblasti neophodne za uspešno bavljenje web dizajnom.

Polaznice će uskoro odslušati svih 160 časova i naučiće da samostalno kreiraju i održavaju web sajtove. Osim toga, kroz 40 časova, učiće o lokalnom razvoju, aktivizmu, EU integracijama i ulozi mladih u tim procesima, kao i temama relevantnim za ovu ciljnu grupu – ljudskim i manjinskim pravima, sa posebnim fokusom na pravima žena.

Da bi mogle samostalno da rade i nastupaju na tržištu, potrebno im je malo podrške. Za uspešan nastavak realizacije ovog projekta neophodna je finansijska pomoć od 5000 USD.

Građanske inicijative registrovale su Youth Build IT program na globalnom sajtu za prijem donacija: www.globagiving.com. Link ka kampanji je http://www.globalgiving.org/projects/empower-marginalized-women-to-make-it-on-their-own/ gde kroz jednostavnu proceduru možete finansijski podržati edukaciju ovih mladih žena.

Ukoliko ne možete pružiti materijalnu podršku, podržite ovaj projekat deljenjem ove vesti na svojim društvenim mrežama ili direktno ljudima iz svoje mreže za koje mislite da mogu da pomognu.

Pozivamo sve da se priključite akciji, prema svojim mogućnostima i pomognu ovim mladim ženama da nađu posao i/ili započnu svoj biznis i tako obezbede sebe i svoje porodice.