Projekat Ornament - novi izazov za učenike Krojačeve škole

17. februar 2014.

Počeo je najzanimljiviji deo web dizajn obuke u Krojačevoj školi. U narednih deset dana naša klasa 21 će, u okviru projekta Sjaj neba weba raditi na osmišljavanju i izradi sajta za poznatog klijenta.

Izazov koji učenici Krojačeve škole sada imaju pred sobom možda neće biti lak, ali smo sigurni da će biti jedan od najinspirativnijih u njihovim karijerama.

Učenici će praviti web sajt za aktuelni projekat ORNAMENT, koji je realizovala Prva srpska fabrika sreće i koji čini set od ukupno 36 razglednica inspirisanih ornamentima srednjovekovnih fresaka iz srpskih manastira. Svaka razglednica ima i svoje ćirilično slovo, kao i svoj pojam - enciklopedijsku jedinicu.

U okviru projekta, u saradnji Prve srpske fabrike sreće i Muzeja primenjene umetnosti, otvorena je i izložba Osvežavanje memorije, autora Dušana Milovanovića, redak umetnički projekat koji je uspeo da pomeri granice i približi srednjovekovnu umetnost različitim generacijama, predstavljajući kulturnu baštinu na kod nas do sada neviđen način.

Ponosni smo što će učenici Krojačeve škole učestvovati u realizaciji ovog jedinstvenog projekta i nestrpljivo očekujemo njihove radove.