Susret sa klijentom i prvi projekat – klasa 32 primenjuje znanje

30. mart 2016.

Obuka za web dizajnere povremeno nije jednostavna, jer tokom časova učenici dobijaju mnogo novih zadataka i informacija.

Međutim, u devetoj nedelji počinje saradnja sa klijentom i sve naučeno pronađe svoje mesto.

Prvi korak je, kao i uvek – upoznavanje i predstavljanje ideja.

Klasa 32 upravo je počela izradu sajta za svog prvog klijenta. Uskoro će unikatni nakit i dekoracija LaMiaCasa biti predstavljeni na web sajtu.

Učenici su upoznali Jelenu Rogić, koja je uspela da svoj nekadašnji hobi pretvori u posao.

Nakit i dekoracija LaMiaCasa posebno su interesanti zbog toga što se u izradi koristi nešto staro i nešto novo. U njihovom šarenilu mogu se pronaći stari novčići, mape, drvene pločice za igru ili stare knjige.

Zadatak koji su naši učenici imali prilikom izrade idejnih rešenja za sajt bio je prilično inspirativan, tako da Jeleni nije bilo lako da donese konačnu odluku.

Međutim, idejno rešenje je izabrano i sada je u učionici u toku timski rad. Svako je dobio zadatak i od predavača čujemo da sve teče po planu.

Mi smo strpljivi, ne zapitkujemo i ne ometamo časove. Čekamo da uskoro vidimo rezultate znanja, kreativnosti i da projekat Sjaj neba weba još malo poraste.