TRENING - Kako da sami započnete posao

22. decembar 2010.

Krojačeva škola počinje sa organizacijom treninga, radionica, naprednih obuka u sferi web dizajna i web poslovanja.

Kako je jedan od naših ciljeva da budući web dizajneri budu poslovno osamostaljeni i da to urade na najbolji mogući način, bez praznog hoda, organizujemo jednodnevni trening ""Kako da sami započnete posao - Vodič u preduzetništvo"" koji će u tome pomoći.

Trening/radionica odgovara na pitanja kako raditi i prihodovati kao honorarac, freelance dizajner, konsultant, savetnik, umetnik, kako osnovati firmu i za koji oblik poslovanja se opredeliti? Ukratko, radionica je namenjena svima koji žele da pronađu najbolji način na koji mogu da posluju u okviru zakonskih okvira.

Napomena:
Veoma značajna radionica za web i grafičke dizajnere koji žele da se poslovno osamostale.

TERMINI:
Svaka treća subota u mesecu

PRIJAVA I INFORMACIJE: Radnim danom od 10.00 do 15.00 č. na 011 3162 710.

Naziv: Kako da sami započnete posao - Vodič u preduzetništvo
Periodika: svake treće subote u mesecu, od 09.30 do 16.00 časova
Broj polaznika: min 6
Potvrda: Sertifikat o pohađanju treninga

Cena: 120 EUR; 50% popusta za polaznike Krojačeve škole

GRATIS ZA SVAKOG UČESNIKA:
CD ""Poslovna administracija"" / Skup svih potrebnih obrazaca, ugovora, propisa

Ko vodi trening:
Jasmina Kosovac Dragić, diplomirani ekonomista i magistar prava sa više od 30 godina iskustva. Osnivač i vlasnik Finansijskog ekonomskog biroa (www.feb.rs)

Slagalica - Vodič u preduzetništvo
ili
kako da sami započnete posao i kako da se opredelite za finansijsku slobodu

1. Predstavljanje prava i obaveza u pogledu doprinosa i poreza za razne oblike angažovanja honoraraca. Šta raditi:

ako fizičko lice realizuje ugovor sa firmom (pravnim licem ili preduzetnikom) ugovorom o delu ili autorskim ugovorom

ako fizičko lice realizuje ugovor sa nerezidentom (tj. kada je primljena naknada-honorar iz inostranstva)

ako se radi o preduzetniku koji realizuje ugovor sa pravnim licem ili drugim preduzetnikom - vodi poslovne knjige, paušalno oporezovan ili po rešenju poreskog organa

ako se radi o privrednom društvu (status vlasnika: u kome je vlasnik/zaposlen ili direktor/ koji sa/bez zasnivanja radnog odnosa) realizacijom ugovora sa drugim pravnim licem, preduzetnikom ili fizičkim licem

2. Put do osnivanja firme

KAKO OSNOVATI FIRMU: Šta izabrati za sopstveni posao? Koji oblik organizacije? Da li je to privredno društvo ili možda biti preduzetnik?

PROCEDURA PRI OSNIVANJU PRIVREDNIH DRUŠTAVA: Obaveze koje imate da otvorite privredno društvo

KAKO VODITI FIRMU: Obaveze koje imate kada otvorite privredno društvo

KAKO DO NOVCA ZA SOPSTVENI POSAO: Sopstveni izvori; Krediti, kreditna ponuda banaka; Pomoć drugih institucija; Biznis plan- šta je i čemu služi?

Trening je osmišljen kao radionica i igra tako da svaki učesnik dobije ličnu povratnu informaciju. Njena svrha je da učesnicima pruža opcije.

Primer:

Ako ste izvukli karticu sa slikom i carinskim pečatom znači da ste umetnik i da ste pružili uslugu u inostranstvu i zbog toga zapali u nedoumicu, postavlja se pitanje ""Šta sad?"". Koliko različitih finansijskih opcija možete da smislite? Koja je ona najpovoljnija sa stanovišta plaćanja poreskih obaveza. To je svrha igre: da igrači nauče da misle i stvaraju nove i raznovrsne finansijske opcije.

Ako sastavite slagalicu na kojoj je predstavljena procedura osnivanja firme, saznaćete tačno kojim putem i na koje adrese odlazite u tom postupku bez praznog hoda.

PRIJAVA I INFORMACIJE: Radnim danom od 10.00 do 15.00 č. na 011 3162 710.