"Biće boljeeeee, neko viče, na papiru mrtvo slovo..."

20. novembar 2020.

Ponovo čujemo pitanja "Kako sada? Šta je najbolje rešenje? Da li i kako da se registrujem?"

Od 2011. godine smo upoznati sa problematikom frilensinga u Srbiji i već tada smo osnovali udruženje "Pravo da znam" kako bi pozicija frilensera bila vidljiva.

Organizovali smo i Q&A Conference, zajedno sa GreenDesign-om, odgovarali na pitanja i predlagali načine da i frilenseri dobiju status kakav je potreban.

U školi smo učenicima preporučivali načine rada i naplate za frilensere, uvek u skladu sa aktuelnim zakonima.

Nastavak nam je poznat i ovih dana smo svedoci reakcije na mere koje je predložila država i koje će sigurno biti sprovedene.

Naš jedini mogući trenutni doprinos temi je za 60% snižena cena kursa "Kako osnovati preduzetničku radnju" (lako, u par koraka, bez dodatnog šetkanja i lutanja). Cena je 14 evra.

Dok se frilenserima ne obezbedi način rada, naplate i plaćanje dažbina kao i u nekim drugim sistemima (poreski razredi, pojednostavljena procedura plaćanja pripadajućih poreza i doprinosa, a ne glavolomke u kojima se uvek potkrade neka para viška ili manjka, npr.), registrujste se.

A onda u izgradnju novog i boljeg sistema.

Kurs je na: https://www.krojacevaskola.com/kursevi/online/kako-osnovati-preduzetnicku-firmu