Još jedan krojač među klijentima - rančevi u čast bake Rajke

28. mart 2018.

I klasa 44 je došla do svog važnog dana - rada za klijenta. Ovoga puta, izradiće sajt krojaču rančeva.

Sofija i Aleksa su prošlo leto proveli na Kopaoniku u društvu Sofijine bake Rajke. Kako je baka krojačica, zamolili su je da im sašije ranac, što je i učinila. To im se svidelo i, dan za danom, odmor im se neplanirano pretvorio u malu školu šivenja. Za 10 dana su oboje mogli da se pohvale prvim parom ručno šivenih rančeva.

Danas Sofija i Aleksa proizvode rančeve koji brzo nalaze put do kupaca, a u znak zahvalnosti baki, brend su nazvali - Raika.

Ovu lepu priču su ispričali i našim učenicima, koji su sve pažljivo slušali, zapisivali, osmišljavali i postavljali pitanja. Nakon dizajna portfolio sajta ovo im je drugi projekat i potrudili su se da sve bude kako treba. Nije lako primeniti sve ono što su učili prethodnih 9 nedelja, ali je zabavno i kreativno.

Čekamo idejna rešenja, a klijent će izabrati jedno. Od petka će svi zajedno raditi na odabranom rešenju i zaslužiti svoju prvu referencu.

Krojenje može da počne!