Krojačeva škola na konferenciji "Za bolje obrazovanje"

4. jun 2021.

Konferencija „Za bolje obrazovanje – Preuzmi inicijativu”, namenjena edukatorima, nastavnicima i aktivistima koji se bave obrazovanjem, biće održana 5. juna u Nišu. Skup u organizaciji udruženja „Nauči me” okuplja preko 100 edukatora iz Srbije i održava se u Naučno-tehnološkom parku, koji je i partner događaja. Obezbeđen je i prenos uživo na veb stranici www.nauci.me.

O novim načinima obrazovanja i platformi Krojačeve škole, govoriće Ana Jovanović, direktor i suosnivač škole. Anino predavanje možete pratiti i u live prenosu.

Konferencija ima za cilj da okupi predavače iz različitih sektora kako bi, kroz predavanja, panel-diskusije i radionice, sagledali digitalne izazove obrazovanog sistema Srbije i ponudili nova rešenja.

Skup će se baviti novim načinima podučavnja i učenja kao što su video-predavanja, onlajn kursevi i digitalna izdanja udžbenika. Sastavni deo konferencije su i obuke iz oblasti finansijske, digitalne, medijske, informacione i algoritamske pismenosti.