Važno je gde učiš! Jedinstvena platforma za online učenje - kako i zašto?

9. mart 2020.

Učenje je veoma ličan proces i svako od nas ima neke svoje načine učenja, tehnike, uslove.

Na početku razvoja naše platforme za online učenje, ovo su nam bili izazovi:

1. Kako preneti znanje učeniku kog ne vidiš, ne čuješ, ne dobijaš povratnu reakciju?
  2. Na koji način organizovati kurs i biti siguran da će učenik učiti, a ne odustati posle prve lekcije?
  3. Kako se takmičiti sa tradicionalnim učenjem u učionici?
  4. Kako odgovoriti na pitanje: zašto učiti online i da li će to znanje biti jednako onom iz učionice?
  5. Kako voditi učenika kroz program kursa i napraviti platformu koja ne "žulja", koja ne smeta procesu učenja?

Ali dok smo došli do tog dela, imali smo još milion pitanja:

1. Kako celu školu prebaciti online?
  2. Kako treba da izgleda eLearning platforma (platforma za online učenje), kakve su joj funkcionalnosti?

Nakon silnih planiranja, odgovora, ovako je, sažeto, tekao proces izrade platforme i to od 2017. godine:

• Projektovanje LMS sistema (eLearning platforma).
    Mislili smo da će nam WordPress tema biti opcija, ubrzo smo shvatili da nema te teme ili rešenja koji mogu da odgovore našoj ideji. Onda smo se posvetili maštanju, planiranju i projektovanju "učionice bez zidova".
  • Razvoj softvera i interfejsa
    Ah, nešto toliko složeno staje u par reči. A istina je da je ovaj deo, razvoj softvera i interfejsa, onoga što danas vidite i osećate dok učite, trajao najduže i imali smo nove izazove na dnevnom nivou. Danas je Krojačeva platforma za online učenje jednaka najpoznatijim svetskim sličnim projektima.
    Lekcije su video, uz prateći materijal, skripte, kvizove, domaće zadatke...
  • Snimanje, produkcija i postprodukcija kurseva
    Novi izazov! Danas imamo dva tonska i jedan video studio i posvećeni smo samo snimanju kurseva. Pažljivi smo u odabiru predavača, oblasti i programa, a najkritičniji smo prilikom ocenjivanja transfera znanja. U našoj "fioci" je desetak kurseva kojima nismo zadovoljni.
    Nije lako napraviti dobar kurs i ne jurimo kvantitet.
  • Plasman
    Naš cilj je da Krojačeva platforma za online učenje bude što je više moguće automatizovana i da učenici samostalno mogu uraditi sve - od procesa registracije, upisa i plaćanja. I to smo postigli. Danas najviše resursa usmeravamo ka produkciji novih kurseva, a sistem podrške nam je najprijatniji deo radnog dana (uvek smo tu za učenike).

Izgradili smo kompleksan projekat, ali vredi - dobili smo jedno mesto za sva znanja, platformu za učenje koja čuva tvoje vreme, koja te uči i nauči.