Zašto je baš web dizajn najčešći izbor za učenje i prekvalifikaciju?

11. april 2019.

Dok smo imali obuke u učionicama, znali smo: najtraženiji je web dizajn.

Pravili smo liste čekanja od zime do jeseni. Učenici su zvali da pitaju da li mogu da donesu svoj računar, pa čak i stolicu, samo da u nekom ćošku učionice slušaju našu obuku. Naravno, na ovo nismo pristajali. :)

Želeli smo da svako ko upiše obuku dobije iste uslove i znanje kakvo zaslužuje i da iz škole izađe zadovoljan.

Tako smo se godinama trudili ne da popunimo klase web dizajna, već da ih ne prepunimo.

Trud je bio uzaludan. Dobar glas o našim obukama proširio se toliko da je online učenje bilo jedino i najbolje rešenje.

Evo nas sada, skoro dve godine nakon pokretanja eLearning platforme. Imamo mnogo veći broj online kurseva i sve više učenika.

Ali nešto se nije promenilo - web dizajn je i dalje najtraženiji!

Pitali smo se zbog čega i došli do nekih zaključaka:

• Zato što je web dizajner i dalje popularno i traženo zanimanje.

• Pruža mogućnost fleksibilnog radnog vremena pa je najčešći izbor mama i onih koji žele da sami organizuju svoju svakodnevicu.

• Zato što je kurs namenjen i onima koji nemaju predznanje. Potpunim početnicima koji imaju želju da uđu u vode web razvoja.

• Znanje iz ove oblasti nije konačno. Uvek je moguće učiti, napredovati, samim tim i zarađivati više.

• Rad sa klijentima iz inostranstva je vrlo ostvariv poslovi cilj.

• Web dizajn jeste zanat, ali je i način da se talenat i kreativnost usmere i isplate.

Mnogi su ispunili sebi želju i postali web dizajneri.

Šta biste vi dodali? Zašto je dobro izabrati i naučiti web dizajn?