Ljubav prema učenju raste sa godinama. I čovek raste sa njom.

13. maj 2019.

Jeste li i vi u razredu imali druga kome učenje nije predstavljalo problem ni u jednom trenutku? Čak i kada imate nenajavljeni kontrolni, taj vaš dobar drug glatko dobije peticu.
A nije štreber, samo voli da uči.

Završi razred sa svim peticama bez problema, položi prijemne ispite bez muke i posle više ne smete ni da pitate gde je i šta radi, jer sigurno je uspešan.
A ništa u životu nije propustio, samo je voleo da uči.

Znate šta? Ljubav ne zna za godine. Kad neko zavoli učenje, to je zauvek.
Bratislav Stojanović - jedan od onih kojima su iznenadni kontrolni zadaci bili boza. I jedan od naših izuzetnih učenika. Obožava da uči.

Upisuje i završava online kurseve bez mnogo pitanja i bez ikakvih problema.
Uči svojim tempom, zaslužuje sertifikate i pažljivo bira šta će sledeče da upiše, u skladu sa svojim interesovanjima i poslovnim planovima.

I sada već ima zavidan CV i projekte vredne pažnje.

Bez problema će pronaći dobar posao i glatko napredovati, jer voli da uči. Mi mu sa zadovoljstvom pružamo podršku.
Ali pre nego što uplovi u vode ozbiljnog web razvoja, postavili smo mu neka pitanja o učenju i kursevima. Evo šta nam je rekao:

Iz ovog ugla, kakav je tvoj opšti utisak o kursevima?

Kursevi su fenomenalni! Sve je detaljno objašnjeno i mislim da ste škola koja ima najbolje predavače.

Zašto si izabrao online učenje?

Pošto sam zaposlen i puno radim, online učenje sam odabrao zbog fleksibilnosti i uštede vremena.

Koliko sati dnevno si učio?

Radnim danima sam u proseku učio 2-3 sata, a vikendom mnogo više.

Koliko dugo?

Pored Krojačeve škole, učim i sa raznih drugih izvora: Udemy-a, Youtube kanala, tako da učenje nikada ne prestaje.

Da li te je nešto ometalo tokom učenja?

Ponekad umor zbog posla koji trenutno radim.

Da li je bilo trenutaka kada ti se nije učilo i kako si prevazilazio te trenutke?

Nikada mi se nije desilo da izgubim volju i da mi se ne uči zato što volim to što radim.

Da li si imao neke male rituale pre nego što počneš da učiš? Npr. da skuvaš kafu ili čaj, pustiš neku muziku, zapišeš nešto?

Obično skuvam kafu zbog koncentracije.

Koliko je plaćanje školarine bilo teško za pojedine kurseve?

Krojačeva škola povremeno ima akcije i nagrađuje verne učenike, tako da plaćanje nije predstavljalo nikakav problem.

Koji kurs ti je bio najzanimljiviji?

Najzanimljiviji kurs mi je bio Ajax.

Da li misliš da svako može uspešno da završi bilo koji online kurs?

Mislim da svako uz malo volje i truda može da završi bilo koji online kurs.